Fotografia produktowa


Należy pamiętać, że klient tak naprawdę robiąc zakupy przez internet, kupuje zdjęcie a nie produkt…

„Packshot”

Z angielskiego termin określający przedstawienie produktu za pomocą statycznego obrazu. Pierwszy człon może wskazywać, że mamy do czynienia z paczką zdjęć, jest to mylne, a termin określa jedno zdjęcie. Często zamiennie korzysta się z terminu zdjęcia produktowego. Najczęściej zdjęcia produktowe przedstawiają produkt na jednolitym tle i są poddane podstawowej obróbce. Kolejne ujęcia tego samego produktu lub serii produktów charakteryzuje powtarzalność oświetlenia.

Żeby wykonać zdjęcie produktowe na potrzeby marketingowe wymagana jest odpowiednia wiedza, doświadczenie i właściwy dobór sprzętu fotograficznego, co pozwala na wykonanie zdjęć profesjonalnie. Zdjęcia amatorskie nie są pozytywnie odbierane przez klientów. Bardzo często cechuje je niska jakość, mała rozdzielczość bądź mało interesujący sposób przedstawienia produktu.


Zamów zdjęcia produktowe i wykorzystaj je w:

– Katalogach
– Banerach reklamowych
– Sklepach internetowych
– Ulotkach
– Gazetach
– Stronach www


WYSOKA JAKOŚĆ I ODWZOROWANIE KOLORÓW

W swojej pracy wykorzystuje sprzęt wysokiej jakości, który pozwala na fotografowanie w wysokich rozdzielczościach (>20Mpx) a do właściwego odwzorowania kolorów używam skalibrowanych monitorów Eizo oraz pigmentowych wzorników fotograficznych.


GRATIS

MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA PODSTAWOWEGO ZDJĘCIA PRÓBNEGO


Mogą Państwo wykonać jedno zdjęcie próbne produktu, które otrzymacie w niższej rozdzielczości i ze znakiem wodnym co pozwoli sprawdzić, czy efekt końcowy będzie satysfakcjonujący.

Zdjęcia produktowe (packshoty) można wykonać w dwóch wersjach:

Packshot PODSTAWOWY

Zdjęcia przygotowane dla Ciebie są poddane podstawowemu retuszowi oraz zoptymalizowane pod kątem Twojego sklepu lub strony (rozdzielczość, kadr), może posiadać również znak wodny.

Packshot PREMIUM

Zdjęcia cechuje dobór indywidualnego oświetlenia studyjnego do danego produktu oraz zaawansowana postprodukcja:

– Poprawa jasności, koloru, kontrastu, ostrości
– Usuwanie drobinek kurzu
– Dodawanie cienia lub odbicia przedmiotu
– Poprawa perspektywy


Trudności w fotografowaniu przedmiotów


Nie każda rzecz na zdjęciu wygląda korzystnie tak jak w rzeczywistości, stąd też pewnym produktom trzeba poświęcić więcej pracy…

Produkty proste – nie posiadają powierzchni odblaskowych (np. Błyszczący plastik, połyskliwy metal, złoto, srebro, lustro itp.) Dodatkowo produkty proste nie wymagają specjalnych przygotowań takich jak czyszczenie, składanie, prasowanie itp.

Do produktów złożonych zaliczyć można biżuterie, elektronikę, galanterię skórzaną, produkty szklane, kosmetyczne, bardzo małe lub duże.


 

Fotografie aranżowane

Zdjęcia aranżowane, to zdjęcia produktów które są skomponowane z innymi przedmiotami i odpowiednim dla nich tłem. Przy tego typie zdjeć ważną rolę pełni często niska głębia ostrości oraz charakterystyczny dobór gry światła i cienia. Zdjęcia mogą być wykorzystane do części szaty graficznej strony www czy też materiałów reklamowych.


A jak przygotować produkty do sesji?


Przede wszystkim przedmioty powinny być czyste z jak najmniejszą ilością niedoskonałości i skaz. Gdy przedmioty przed wykonaniem wymagają złożenia lub wyprasowania to należy ja w miarę możliwości tak dostarczyć. Z produktów odzieżowych, galanteryjnych należy usunąć zbędne metki, naklejki i zawieszki czyli wszystko to co nie jest potrzebne do zdjęć. W przypadku gdy nie są Państwo w stanie wykonać wyżej wymienionych czynności, mogą zostać wykonane na miejscu w studio, co zostanie skalkulowane przy wycenie zlecenia.

Ostateczny koszt


Jakie czynniki wpływają na ostateczną cenę

Ilość produktów
Sposób fotografowania
Wielkość i specyfika (produkt prosty, produkt złożony)*
Poziom retuszu zdjęć
Stylizacja produktu
Czas realizacji
Długość współpracy

Portfel skórzany lakierowany - Fotografia produktowa Zdjęcia produktowe Szczecin

Wysyłając zapytanie o szczegółową wycenę, proszę podać takie informacje jak ilość produktów i zdjęć na produkt, opisać co to za produkt, a dodatkowo można przesłać przykładowe zdjęcia jaki efekt chcielibyście otrzymać. Wszystko to jest bardzo istotne do wyceny i pozwala dokładnie oszacować potrzebny nakład czasu