Red Dress i Photoshop za darmoszkę [ Fotograf Szczecin ]

Przedstawiam Wam rezultaty sesji, która odbyła się już jakiś czas temu w Choszcznie. Żeby nie przynudzać, to napiszę tylko, że główną bohaterką jest Ewa, która świetnie się spisała w swojej roli.
Na pierwszy ogień poszła czerwona sukienka:

Wszystkie zdjęcia odbywały się w ciągu dnia, więc światła zastanego było całkiem sporo. Żeby otrzymać na powyższych ujęciach efekt bardziej wieczorowej pory, użyłem lampę z gridem i filtrem CTO – kilka metrów za Ewą. Jako główne światło posłużył beauty dish z gridem ustawiony ok. 3m od modelki. Jeżeli chodzi o cyferki to do tego setu użyłem Sigmy 85, przysłony od 2.8 do 5.6. W drugim secie postawiliśmy na troszkę inne klimaty, zmieniła się stylizacja, pomieszczenie i setup oświetleniowy.

W zależności od ujęć setup ulegał małym zmianom, jedynie światło główne pozostawało bez zmian.

Żeby wprowadzić fioletowe zabarwienie, po prawej stronie ustawiłem lampkę z kolorowym filtrem. Kolejne lampki umieszczone zostały pod narożnikiem i jedna za Ewa, żeby lekko odciąć włosy od tła.

Nie pamiętam dokładnie jak wyglądało ustawienie głównego światła, świecone było przez beauty disha i małego softboxa. Aha i tutaj żeby uzyskać szerszą perspektywę korzystałem już na przemian z nikkora 35mm i sigmy 24-70.

 

Na koniec zostawiliśmy kilka ciasnych ujęć portretowych. Z góry beauty dish z gridem, od dołu softbox, który miał za zadanie wyrównać nieco cienie.

Pewnie wiele osób już słyszało, ale mimo wszystko warto przekazać informację dalej, Adobe udostępniło cały zestaw Creative Suite w wersji CS2 z Photoshopem na czele. Także, jeżeli ktoś jeszcze nie posiada swojej własnej wersji, teraz jest okazja :) Adobe CS2 – klik

 

Leave a comment