Turkusowe Beauty

Od jakiegoś czasu leżały u mnie duże ilości różno kolorowych filtrów żelowych z czego wykorzystywałem przeważnie 1-2 CTO. Z racji że nadarzyła się okazja w postaci Eweliny pozującej do zdjęć gdzie wykorzystałem ringlighta, postanowiłem skorzystać ponownie z pomocy Eweliny i tym razem użyłem do zdjęć zakurzone już żelki w zupełnie innych kolorach :)

Do tej sesji prócz Eweliny wykorzystałem:

  • 1x sb-900
  • 1x sb-600 + DIY grid
  • 2x YN-560
  • Beauty Dish z gridem
  • Srebrna Blenda
  • Kolorowe żelki

Mimo użycia kilku lamp, setup nie był skomplikowany, dlatego podaruję sobie schemat i spróbuję po krótce opisać jak całość wyglądała. Jako główne światło użyty został beauty dish założonym gridem, ustawiony nad głową modelki, grid tutaj był konieczny żeby odseparować światło główne od tła. Od dołu lekko rozświetlała cienie srebrna blenda. Na tło świeciła lampka systemowa z założonym gridem własnej roboty oraz tytułowym turkusowym żelkiem :) Zostały jeszcze dwie lampki, na obu założone zostały żelki, jeden niebieski i drugi nazwijmy to jasno zielony 😀 Obie ustawione na wysokości głowy Eweliny po jednej i drugiej stronie, lekko skierowane w dół. Proporcji mocy niestety już nie pamiętam, jednak wystarczyło kilka prób żeby otrzymać efekt jaki chciałem.
Wszystkie zdjęcia wykonane Sigma 85, przysłona 6.3, iso 200. Chciałbym raz jeszcze podziękować Ewelinie za swój czas i Martynie za świetny makijaż.

Fotografia Szczecin, Ewelina w studio

Fotografia Szczecin, Ewelina w studio

Fotografia Szczecin, Ewelina w studio

 

Leave a comment